В даний час електролобзік набув широкого застосування, як в будівництві так і ремонті. З його допомогою можна вирішити цілий ряд завдань, таких як розпилювання виробів і різних матеріалів. Однак, без пилочки даний інструмент не працюватиме. По цьому до вибору цієї деталі потрібно підходити з повною серйозністю.

Характеристика пил для лобзика

При розпилюванні матеріалів від грамотного вибору полотна залежить якість і точність різу, швидкість розпилу, тому і вимоги до цього інструменту для кожного конкретного випадку будуть різні. Також, використовуваний тип сировини в обробці, грає важливу роль у виборі полотна. Класифікуються пилки для лобзика за такими характеристиками.

За типом матеріалу пилки. Зазвичай полотна виготовляють з вуглецевої сталі, оскільки вони чудово справляються з розпилюванням як сухий, так і свіжої деревини. Крім дерева, такий інструмент можна застосовувати і при роботі з полімерними матеріалами. Для роботи з м'якими металами і сплавами використовуються полотна з розпеченим корпусом. Також для оснащення лобзиків використовують біметалічні пилки, це покращений варіант пив, об'єднати переваги різних типів сталі. Пилочки з алмазним наппиленіем зазвичай застосовуються для різання кераміки плитки. Особливістю полотен для ламінату є наявність зворотних зубів, що запобігають виникненню сколів і задирів на лицьовій стороні виробу.

За типом зубів

  • Універсальні.

Це пилочки, де всі зуби одного виду і розміру, однакової кроку і напрямки. Найчастіше, даний тип використовується в побуті для чорнових різів деревини через низький рівень точності.

  • З парними зубами.

Основною перевагою даного типу пилок є виконання ідеального різу матеріалу. У роботі вони мало нагріваються, добре відводять стружку. Але поступаються в продуктивності. Даний інструмент використовується при необхідності виконання тонких і акуратно різів на виробах з різних матеріалів.

  • З пропущеним зубом. Даний тип пив славиться своєю ефективністю, швидким видаленням стружки і відповідно, малим нагріванням інструменту під час роботи. За допомогою таких пив добре виконувати фігурний рез. Використовується при роботі з деревом, пластиком і ламінатом.
  • Реверсні. По конструкції цих пилок частина зубів розміщена у напрямку вгору. За допомогою таких полотен можна виконувати більш якісний зріз, знижуючи до мінімуму кількість зазубрин і відколів на ріжучої повнрхності знизу. Застосовуються в основному такі пилки для тонкої і точної роботи з деревиною, також використовуються для настільних верстатів.

Як розшифрувати маркировку пилки​

Щоб правильно підібрати інструмент для роботи необхідно взяти до уваги маркування пилок. За базу велика частина виробників використовує класифікацію лобзикових полотен бренду Bosch. Це набір символів, що включає в себе літерні і цифрових значення.

  • Першим символом позначається тип хвостовика. Найчастіше це букви Т і U.
  • Далі на полотно наноситься числова маркування, що позначає довжину полотна. Зазвичай Дане значення варьіруетсся в межах 75 - 150 мм, але бувають і варіанти з іншими розмірами.
  • Символи під виступами хвостовика вказують на матеріал, з якого виготовлено саме полотно. Так символ HSS вказує на швидкорізальної сталь, HCS - на високовуглецеву сталь, а BIМ - це полотна біметалеві.
  • Далі на полотні слідують букви, які вказують на величину зубів. Якщо в маркуванні буква A, значить зуби маленькі. Букви В і С вказують на середній розмір, а буква D символізує великий зуб.
  • Далі слід позначення про призначення пилки, яка сировина обробляється цим інструментом, а також характеристики різу. Універсальні полотна позначаються літерою Х, а полотна, де завдано символ Про вказують на категорію пив для криволінійного різання. Пилки з маркуванням літерою Р рекомендуються для робіт з щільними матеріалами з метою виконання різів під нахилом.

Колір хвостовика теж може сказати багато про що. Сірий позначає призначеного пилки для деревних матеріалів, синій - для металевих, а червоний - для пластикових конструкцій.

Часто на сопілці проставляються літерні позначення, безпосередньо відображають суть її призначення. Для тих, хто хоча б трішки знайомий з англійською мовою, розшифрувати ці літерні комбінації не складе великих труднощів.

«Wood» вказує на роботу з м'яким деревом і іншими м'якими матеріалами.
«Hardwood» - тверде дерево, ПВХ панелі.
«Inox» - працює з нержавейкой.
«Metall» - метал.
«Alu» - алюміній.
Fiber, Plaster - склопластик.
Soft-material - гума, килим.
Acrylic - полікарбонат.

За типом хвостовика

Т-подібний варіант. Цей хвостовик називають «бошівських», так як саме компанії Bosch належить ідея його створення. Орієнтуючись на лідера в цій сфері, інші виробники стали виробляти лобзики з такими ж хвостовиками, тому в даний час вони повсюдно поширені.

U-подібний хвостовик. Наступний за частотою використання - американський варіант, який підходить для старих типів лобзиків. Також сумісний з моделями, що мають гвинтові і колодкові затискачі.

Поради щодо вибору пил

Т101D - недорога коротка модель, розрахована для розпилювання дощок, деревно-стружкової плити і товстої фанери. Володіє великим зубом, хорошу швидкість роботи і прийнятну якість зрізу.
Найбільш поширена в наборах пилка

T101B - наявність дрібного зуба дозволяє здійснювати більш рівний зріз, за ​​рахунок чого, правда, падає швидкість процесу. Застосовується для фанери, ДСП, ДВП, оргскла і пластика.

При використанні інструменту регулярно, буде целесобразно придбати кілька різних пив в наборі. Наявність різних типів полотен заощадить вам час, дозволяючи підбирати необхідні пилки для різних видів різу потрібних матеріалів.

При покупці пив для лобзика важливо чітко визначити завдання, яку повинна буде виконати ця пила. Тоді легше буде підібрати форму і розмір зубів, і інші необхідні параметри пив, чому безпосередньо залежить якість і швидкість виконуваних робіт. Перевагу потрібно віддавати популярним інадежним брендам, які служать довше інших.