Як правильно вибрати пильный диск

Виконання чистих, рівних пилів за допомогою настільної пилки, пилки з радіальним ричагом, режущей пилки або торцовкової пилки з рухомим складом залежить від наявності відповідного пилкового диска для інструменту. Даже в нашому каталозі пильних дисків немає недоліків якісних варіантів, і величезний обсяг доступних пил можна збити з лишень навіть досвідченого плотника.

Ось чому ми зібрали цю статтю. Це глосарій і посібник за деталями з важливою базовою інформацією, який допоможе вам зробити правильний вибір.

Як правильно вибрати лезо пили?
Хороший спосіб узяти ваш вибір і сосредоточиться на пошук - це відповісти на кілька ключових питань:

У якому типі пили буде використовуватися диск? Деякі пилові диски призначені для використання в певних пилах, тому ви повинні бути впевнені, що вибрали правильний диск для інструменту. Використання неправильного типу лезвия для пилу може привести до поганих результатів і в деяких випадках може бути небезпечним.
Які матеріали будете різати? Якщо вам потрібно розрізати широкий спектр матеріалів, це пов'язано з вашим вибором. Якщо ви режете багато матеріалів одного типу (наприклад, меламін), ця спеціалізація також може повлияти на ваш вибір.
Будете використовувати виключно для поперечної різки або тільки для розриву, чи потрібно отримувати хороші результати при всіх типах різів?
Ви хочете зібрати підборку спеціалізованих пил або один пиловий диск, який може робити всі види різів? Чи готові ви міняти лезвіе кожен раз, коли переключаєтеся з одного різу на інший?
Відповіді на ці питання будуть мати велике значення для виявлення ваших найкращих варіантів. Понімання анатомії пильного диска може допомогти ще більше сузить пошук.

Багато пилові полотна призначені для забезпечення кращих результатів у конкретній операції різання. Ви можете вибрати спеціалізовані лезвия для розпилювання піломатеріалів, розпилювання піломатеріалів, різки фанерів і панелей, різки ламіната і пластику, різки меламіну і різки кольорових металів.

Количество зубов
Як правило, пилові диски з великою кількістю зубів забезпечують більш гладку резку, а диски з меншою кількістю зубів видаляють матеріал швидше. Наприклад, 10-дюймовий ніж, призначений для розпилювання пиломатеріалів, зазвичай має всього 24 зуба і призначений для швидкого видалення матеріалу по всій довжині зерна. Пильний диск не призначений для отримання дзеркально гладкої резки, але хороше лезвіе буде легко переміститися на тверде дерево і залишити чистий зріз при мінімальному вигрібі.

Перекрестное лезвие, з іншого боку, призначено для отримання гладкого зрізу по всій довжині дерева без розкалювання або розриву. Цей тип лезвії зазвичай має від 60 до 80 зубів, і чим більше число зубів, тим менше зуба потрібно видалити. Лезвие з поперечною режущей кромкою робить набагато більше окремих розрізів при переміщенні через заготовку, ніж лезвие з розривом і, як слідство, вимагає більш повільної швидкості подачі. В результаті отримується більш чистий зріз по краях і більш гладка поверхня зрізу. При використанні високоякісного поперечного лезвия поверхня зрізу буде виглядати відполірованої.

Глотка - це простір перед кожним зубом для видалення стружки. В операції рыхлення швидкість подачі вище, а розмір стружки більше, тому харчовий продукт повинен бути досить глибоким, щоб витримати велику кількість матеріалу.

Конфігурація зуба
Форма зуба пильного диска і спосіб групування зубів також впливають на те, як режет диск. Конфігурація зубів на пильному полі во багато залежить від того, чи буде лезвіе працювати краще всього при розриві, поперечному різанні або ламінуванні.


Flat-Top (FT)
Зуби з плоским верхом використовуються на лезах для рубання твердих та м'яких порід дерева. Оскільки при різанні по дереву деревина з більшою ймовірністю буде сколи та уламки, відривний ніж призначений для швидкого та ефективного видалення матеріалу. Зуб із плоским верхом є найбільш ефективною конструкцією для різання та вирубування матеріалу з розрізу.


Альтернативний верхній скіс (ATB)
Це означає, що зуби леза чергуються між правим і лівим скосом. Ця конфігурація забезпечує більш гладкий зріз при різанні натурального дерева та фанери. Скошені зубці, що чергуються, утворюють ножевидний край по обидва боки від леза і забезпечують більш чистий розріз, ніж зуби з плоским верхом.

Комбінований зуб (гребінець)
Комбіновані леза призначені як для поперечного різання, так і для розриву. Зуби розташовані групами по п'ять - чотири зубці ATB і один FT - з великим стравоходом між групами.

Потрійна стружка
Конфігурація TCG чудова при різанні твердих матеріалів, таких як ламінати, МДФ та пластмаси. Зуби чергуються між плоским зубом, що "згрібає", і більш високим "трапецієподібним" зубом. Конфігурація TCG також використовується для лез для різання кольорових металів.

Верхній похилий верх (Hi-ATB)
Конфігурація Hi-ATB використовується для надтонкого поперечного різання та для різання матеріалів, покритих меламіном, який схильний до сколів. Великий кут скосу збільшує ножоподібну дію на краю леза.

Кут гака
Кут нахилу має важливий вплив на роботу леза. Лезо з великим позитивним кутом нахилу (скажімо, 20°) дасть дуже агресивний розріз та високу швидкість подачі. Низький або негативний кут зачеплення уповільнить швидкість подачі і також перешкоджатиме тенденції леза підніматися на різальний матеріал. Лезо для розкрою пиломатеріалу на настільній пилці, як правило, має великий кут нахилу, де зазвичай потрібний агресивний, швидкий різ. З іншого боку, для пилок з радіальними рукоятками та ріжучих кромок зі ковзним складом потрібне лезо з дуже низьким або негативним кутом зачеплення, щоб запобігти надмірно високій швидкості подачі, закріпленню та тенденції леза «підніматися» на матеріал.

Ширина пропила
Ширина "прорізу" - прорізу, яку лезо прорізає в матеріалі, - ще одна важлива міркування. Багато типів лез доступні як з повним, так і тонким зрізом. Леза з повним пропилом зазвичай ріжуть проріз 1/8” і призначені для використання на пилах з двигунами потужністю 3 к.с.(або більше).

Потенційним компромісом для тоншого прорізу є той факт, що пластина леза тонша, і тому можна очікувати, що вона вібруватиме більше, ніж товстіша, жорсткіша пластина. Тим не менш, технологічний прогрес у розробці лез дозволив отримати леза з тонким пропилом, які конкурують із кращими пилками промислової якості з повним пропилом. Системи гасіння вібрації, подібні до тієї, яка використовується з лезами з тонким пропилом, компенсують невелику втрату стійкості і роблять леза з тонким пропилом оптимальним вибором для пилок з меншою потужністю.

Зуби на більшості високоякісних пиляльних дисків є товстими твердосплавними наконечниками, які були сплавлені (або спаяні) зі сталевою пластиною леза. Як довго лезо залишатиметься гострим, як чисто воно різатиме і скільки буде потрібно повторного заточування, все залежить від якості ріжучих наконечників. На деяких з кращих лез карбід розроблений спеціально для нанесення леза, і для прикріплення ножів твердосплавних до пластини леза використовується процес паяння з трьох металів. Цей процес, в якому шар мідного сплаву поміщається між шарами срібного сплаву, забезпечує додаткову гнучкість та міцність. Як мінімум, зверніть увагу на лезо з твердосплавними зубами класу C3, які досить товсті, щоб забезпечити можливість повторного заточування.

Збираємо всі разом
То який клинок тобі підходить? Зберіть відповіді на запитання на початку цієї статті та перейдіть на market-tool.com.ua, де ви зможете зробити ваш вибір пильного диска за маркою, типом диска, діаметром диска, матеріалом для різання та ціною. Якщо ви плануєте різати різні матеріали і волієте не витрачати час на часте перемикання з одного спеціального диска на інший, то універсальний диск - це хороший вибір.